Валерій Глущенко, м. Київ

 

Близько 70-ти українських спортсменів взяли участь у 16-му у чемпіонаті світу зі спортивного орієнтування (дорослі, молодь, рогейн, ІІ ранг) у м. Ла Моліна (Іспанія) 27-28 липня 2019 року.
Змагання проходили в гірському районі Каталонії і, хоча спортивна карта місцевості на якій проходив цей старт, по площі не дуже велика, але це з лишком компенсувалося "жорстким" рельєфом - від дуже крутих пагорбів, до справжніх гір. Найнижча точка,
де знаходився центр змагань, 1300 метрів над рівнем моря, а найвища точка на карті, це гора Ла Тосса - 2536 м .
Три чинники впливали на кінцевий результат боротьби: відмінна фізична підготовка, високі морально-вольові якості і мудро спланована дистанція, яка дозволила б мінімізувати численні підйоми та спуски.
Стати призером, а тим більше виграти чемпіонат світу
з дисципліни рогейн (командні змагання у форматі 24 години) складно, а зробити це в іспанських горах на висоті понад 2 тис. метрів завдання надскладне, а з урахуванням погоди (напередодні старту Каталонію накрив шторм і, як це часто буває в горах, температура повітря за кілька нічних годин впала на 15-ть градусів), якщо можна так висловитися - надскладне в квадраті.
Краще за інших перемогти негоду і самих себе (24 години безперервного бігу!) і завоювати золоті медалі світової першості вдалося українській команді в групі МІКС у складі киян: Поліна Захарова, Євген Цирень і Артем Городинець.
З нагородами чемпіонату світу повернулися в Україну ще дві наші команди: Анастасія Басюк і Марія Гоенко (Вінницька та Харківська область відповідно) були першими в групі жінки молодь (до 23-х років), а "срібло" серед чоловіків (молодь) вибороли Андрій Липа і Вадим Петрович (обидва Черкаська область)

Сайт чемпіоната 

Хід боротьби у режимі он лайн 

Результати змагань 

Фотографії переможців і  призерів змагань з України